
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 900 mW |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 215 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 160 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76637
Ext.Price$0.76637
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76637 | $0.76637 |
| 10 | $0.63158 | $6.31580 |
| 25 | $0.58503 | $14.62575 |
| 50 | $0.54192 | $27.09600 |
| 100 | $0.50198 | $50.19800 |
| 300 | $0.48169 | $144.50700 |
| 500 | $0.46221 | $231.10500 |
| 1000 | $0.44077 | $440.77000 |
